LVRUEN

Govju nagu kopšana

Govju nagu kopšanas ignorēšana var apdraudēt biznesu

Vien aptuveni desmit procentus Latvijas liellopu ganāmpulku neapdraud nagu slimības, bet tikpat lielā skaitā ganāmpulku šīs slimības nopietni apdraud biznesu, vērtē eksperti.

Pasaulē, piemēram, kāju, tostarp arī nagu problēmu dēļ, brāķē 20% - 30% no kopējā slaucamo govju skaita: "Latvijā nopietnas nagu problēmas slimības parādījās pēc tam, kad dzīvniekus ganāmpulka ražības celšanai masveidā sāka ievest no Rietumeiropas valstīm. Pieredze rāda - vissliktāko vaislas materiālu ieved no Vācijas. Nagu problēmas ganāmpulkos uzliesmo galvenokārt divus trīs mēnešus pēc dzīvnieku ievešanas. Visvairāk izplatīts ir digitālais dermatīts jeb tā saucamā zemeņu slimība," skaidro Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra eksperts Dainis Arbidāns.

Tāpēc laicīgai un regulārai ganāmpulka nagu kopšanai būtu jāpievērš lielāka uzmanība.

Nepietiek zināšanu

SIA "CowCare" Latvijā veic nagu apstrādi un pārdod dažādus nagu apstrādes līdzekļus. Firmas pārstāvis Hens Mekkings apstiprina - Latvijā nagu slimības ir lielākajā daļā liellopu fermu. Ja pret tām necīnās ar profilaktiskajiem līdzekļiem vai arī neārstē sākuma stadijā, tad dzīvnieks netiek līdz barības dalīšanas vietai, tam samazinās izslaukums un beigās iespējama pat dzīvnieka brāķēsana.